Otomat İşletmeciliği

SATIŞ OTOMATLARI İÇİN DOĞRU YERİ SEÇME

Akıllıca seçilmiş bir lokasyonda çok düşük işletme ve bakım maliyetleri ile çalışacak satış otomatları yaptığınız yatırımı en kısa süre geri kazanacaktır ve istikrarlı bir gelir oluşturacaktır.

Doğru yer seçimi için pek çok farklı metod kullanabileceğiniz gibi, profesyonel yardım almayı da deneyebilirsiniz. Doğru yer seçimi daha çok kazandıracağı gibi cihazların sık sık yer değiştirmesinin önüne geçecek ve karlılığınızı artıracaktır.

 

Profesyonel şirketlerden yardım alın

Bu tür şirketlerden yardım alınması otomat sahipleri tarafından genellikle masraflı ve gereksiz bulunmaktadır ve şirketin göstereceği noktaları kendilerinin de dolaşarak bulabileceklerini düşünürler. Ancak bu şirketleri kullandığınız zaman hem çok daha hızlı bir sürede iyi bir lokasyon bulursunuz hem de bu şirketler sayesinde kiralayacağınız yerler için yetkili kişi veya organizasyonlara ulaşmanız çok daha kolaylaşır. Bu sayede çok daha çabuk bir sürüde otomatınız sizin için para kazanmaya başlar. Çok sayıda Otomat İşletmecisinin rakip olmadığı bakir pazarlarda bu tip profesyonel şirketlerin varlığından söz edilemeyeceği gibi aynı zamanda onlara duyulan ihtiyaçta olmayacaktır zira piyasada Otomat Yerleştirebileceğiniz binlerce lokasyon bulunacaktır!..

Okullar, fabrikalar, öğrenci yurtları, alışveriş merkezleri, hastaneler, benzin istasyonları, spor salonları ve başka kalabalık yerlerle irtibata geçin.

Çeşitli yerlerle yazışmaya geçmeniz daha iyi bir yer bulmanızda yardımcı olmanın yanı sıra piyasadaki kiralar konusunda fikir sahibi olmanızda yardımcı olur. Yeni açılan alışveriş merkezleri genellikle ucuz fiyatlar teklif ederek sizinle uzun yıllar boyu sürdürülebilecek bir ilişki geliştirmeye çalışırlar. Otomat işletmeciliğinden daha çok kazanmak için genellikle kira ya da komisyon istemeyen ancak personel sayısı ya da ziyaretçisi fazla olan karlı otomat çalışma alanlarına En İyi Hizmeti sunarak filonuzu genişletmek daha mantıklı olacaktır.

 

Bulunan yerin incelenmesi

Bulunan yerin kiralanmasından önce siz ve sizin temsilcinizin fiziksel olarak kiralanacak yerin kontrol edilmesi çok önemlidir. Bu sayede otomatın çevresindeki yaya trafiği anlaşılacağı gibi satış otomatının görünebilinirliği de dahi iyi bir şekilde belirlenmiş olunur. Birçok otomat sahibi yeni bir yer kiralamadan önce araba ile çevreyi gezerek çevre konusunda daha ayrıntılı bir fikir edinmeye çalışmalarının yanı sıra kiralayacakları çevrede anket yaparak hem doğru noktayı hem de müşterilerin ihtiyaç duyduğu ürünleri tespit etmeye çalışırlar.

Bu işte çok tecrübeli otomat sahipleri bile bazen buldukları yeni yerlerden çok fazla kar edemeyebilirler. Çünkü piyasada çok değişik nedenlerden ve kontrol edilemeyen sebeplerden dolayı bulunmuş olan yerin durumu, yaya trafiği vb. değişebilir. Bu sebeple otomat sahipleri daima otomatların yeri ve durumunu kontrol etmek zorundadır. Bazen değişen koşullara ayak uydurmak için değişik ürünler pazarlanabilir ya da satış otomatı başka bir noktaya taşınabilir.

Her zaman kalabalık yer – doğru yer olmayabilir. Önemli olan “Alternatifsiz” olabilmektir. Yani siz Taksim Meydanına otomat koymayı çok karlı görebilirsiniz. Ancak onun etrafında olan alternatif büfeler, dükkanlar bunun cazibesini ortadan kaldırabilir- verimi düşürebilir. Onun yerine 80 kişinin çalıştığı ıssız bir mahalledeki bir Fabrika çok daha verim sağlayabilir.

Tabii bunun yanında çevresel koşullar da önemlidir. Siz Müslüman mahallesinde Salyangoz satmamalısınız. Yani doğru ürünleri, doğru zamanda son kullanıcıya sunmalısınız. Kışın enerji verici ürünler, yazın light ürünler…. Ya da kışın Sıcak İçecek otomatları (Maxi Kafe), yazın Soğuk İçecek Otomatları (Maxi-Büfe) gibi… Otomatı Elektral’den alarak kaliteli makinaya ulaşırınız ancak içindeki ürünü de kaliteli seçtiğinizde müşteriniz daha mutlu olacak, satışlarınız artacaktır.

Haberler
Yerli üretim, devlet kurumlarında ilgi görm...
Devlet Teşviki ile Kurulan Elektral A.Ş. KO...
ONLINE KATALOG

SIKÇA SORULAN SORULAR
SERTİFİKALAR
BİLGİLENDİRME FORMU
REFERANSLARDAN BAZILARI
FOTO GALERİ
www.satisotomatlari.com
Tasarım ve Kodlama:satisotomatlari.com .Site içerisindeki Tüm materyaller Hakkı Saklıdır.
Çay Kahve Otomatı
Bizi Takip Edin