Satış Otomatları hakkında

   Amerika Birleşik Devletlerinde her 15 dakikada bir, 3,5 milyon adet madeni para satış otomatlarına atılmaktadır. Bu miktar saatte ortalama 12,5 milyon adet madeni para yapar. Çünkü satış otomatları izin kullanmaz ve bu günde 24 saat yılda 365 gün devam eder. Yılda ortalama 5 Milyar bardağın üzerinde sıcak içecek, 8 Milyar adet şekerleme ve atıştırmalıklar satış otomatları kanalı ile satılmaktadır!..

  Bu aşağı yukarı veriler satış otomatlarının 1980’li yıllarda ortalama 17 Milyar dolar ciro yaptığı dönemlerde elde edilmiştir. Buda kişi başı yılda ortalama 70 dolar mertebesinde bir harcamaya işaret ediyordu.

 

   1990’ların ortalarında satış otomatları kanalı ile yapılan satışların 29 milyar doları geçtiği hesaplanmaktadır. Amerikalılar satış otomatlarını seviyorlar. Bu çarpıcı tablodan anlaşılacağı üzere ülkemizde yeni oluşup gelişmekte olan satış otomatı işletmeciliği karlı bir yatırım olanağı sunmaktadır ve sürekli nakit gelir getiren ciddi bir yatırım alanı oluşturmaktadır.

 

 

SIK SORULAN SORULAR

Satış otomatı işletmeciliğini part time olarak yapabilir miyim? 

Evet, yapabilirsiniz. Kendinizi 30 dk/Cihaz olmak suretiyle alan çalışması için uygulamaylayabilirsiniz. Bu süre sizin hızınız ve servis noktalarınızın sayısı ve aralarında ki mesafeye bağlı olarak farklı dönemler oluşturabilir.


Satış otomatlarını evimden işletebilir miyim? 

Evet, işletebilirsiniz. Başlangıçta pahalı ofis veya depolar kiralamanıza gerek yoktur. Birçok yeni girişimci evlerinden Satış Otomatı filolarını işletmektedir.


Vergi üstünlükleri var mıdır? 

Evet, birçok işe göre üstünlükleri bulunmaktadır. Vergilendirme hakkında hususlar için internet sitemizde bulunan Mevzuat urline göz atabilir ve konuya hakim bir Vergi Danışmanına (Serbest Muhasebeci/Mali Müşavir) danışabilirsiniz.


Nakit akımı nasıldır? 

Mükemmel. Satış Otomatı işletmeciliği Tamamen Nakit çalışan bir sektördür.


Para kazanmaya başlamak için ne kadar zaman geçmeli? 

Satış otomatı işletmeciliğinin en iyi yönlerinden biride Satış Otomatlarını sahaya yerleştirdikten sonra hemen para kazanmaya başlamanızdır. Nakit Satış yapan Satıcılarınız yıl boyunca 7 Gün 24 Saat iş başındadır!...


Reklam yapmam gerekir mi? 

Hayır, sizin satıcınız Satış Otomatınızdır. Otomatlarınız için İdeal mahallerin belirlenip bu mahallere yerleştirilmesi konusu ile ilgili bir profesyonelden yardım alabilirsiniz. Satış otomatlarının ve içlerinde satılan ürünlerin üreticileri ürünlerinin reklamı için esasen büyük bütçeler ayırmaktadır. Bu size büyük üstünlüklar sunmaktadır.


Filomu büyütmek için yeteri kadar çalışma alanı mevcut mu? 

Satış otomatlarını Yurt Dışında birçok farklı mahalde ve hafife alınmayacak sayılarda görebilirsiniz. Buna rağmen her yıl yüz binlerce yeni girişmci Otomat işletmeciliğine başlamaktadır. Ülkemizde ise bu alanda çok büyük potansiyel bulunmaktadır. Kararı siz verin!..


Satış otomatlarında satacağım ürünleri nereden bulacağım? 

Bu ürünleri mahalli üretici ve dağıtıcılardan bulabilirsiniz. Genellikle yiyecek/içecek gıda ürünleri, şekerlemeler bölgesel dağıtıcılar tarafından pazarlanmakta Gıda Toptancılarında ve Spot Piyasa ürünü olarak bulunabilmektedir. Bu hususta fikir edinmek için Satış Otomatı üreticileri ile fikir alışverişi yapabilirsiniz.


Ne tür ürünler çok satan ürünlerdir? 

Aperatifler, içecek ürünler, şekerleme vb. paketlenmiş gıda ürünleri ilk akla gelenler arasındadır. Günümüz satış otomatları ile binlerce farklı ürün ve servis sunulabilmektedir. Satış otomatı işletmeciliği sizin yaratıcılığınız ile sınırlıdır!..


Marka Ürünler mi kullanmalıyım? 

Marka Ürünler ülke genelinde tanınmış ailelerin en çok tercih edilenleri olmuş ve her gün milyonlarca tüketilen ürünlerdir. Böyle ürünler kullanmak müşterilerinizin Satış Otomatlarınızdan derli toplu alışveriş yapmalarını basitleştirecektir.


Aile bireyleri satış otomatlarını işletmemde yardımcı olabilir mi?

Pek çok Satış Otomatı işletmecisi aile yakınlarının yardımlarından yararlanmaktadır. Gençler hem becerilerini geliştirip hem sorumluluk ve iş yapma bilinci kazanabilir bir taraftansa cep harçlığı edinebilirler.


Kaç satış ptomatı işletebilirim?

Bu problemin yanıtı ne kadar para kazanmak istediğinizde gizlidir. Aynı zamanda yatırım imkânlarınız, satış otomatı işletmeciliğine gönüllü olarak ayırmak istediğiniz zaman ve büyük Satış Otomatı filoları için işçi çalıştırmanız gereği düşünülür ise yöneticilik vasıflarınız belirleyici olacaktır.


Bu işten ne kadar para kazanabilirim? 

Bu satış otomatlarınızın sayısı ve otomatlarınızın çalıştığı mahallerin kalitesi hakkındadir. Fazla insan bulunan yoğun sirkülâsyonlu mahaller bu iş için İdeal alanlar arasındadır.


Eğer yedek parça ve servise ihtiyacım olur ise ne yapmalıyım? 

Yedek parçalar basitçe edinilebilmektedir. Cihaz üreticileri stoklarında yedek parça bulundurmaktadır. ELEKTRAL A.S. Satış, Teslim ve Garanti Koşullarında üretimlerine İşçilik ve Malzeme Hatalarına karşı 2 Yıl Ücretsiz Garanti ve 10 Yıl Parça Temin & Servis Olanağı Güvencesi sunmaktadır. Firmamızdan alacağınız cihazlar için mümkün olan en iyi satış sonrası hizmetinden yararlanabilirsiniz.


Bu iş için bir panelvan almalı mıyım? 

Hayır, böyle bir gereklilik bulunmamaktadır. Birçok yeni girişimci Satış Otomatlarına mevcut araçları ile servis yapmaktadır. Filolar büyüdükçe iş yapmanın doğal sonucu ve rahatsızlar sebebi ile yeni ve daha büyük servis araçları alınmaktadır.


Nerelerde satış otomatı işletebilirim?

Satış otomatları hemen birçok işyerinde işletilebilmektedir. Trafiği yoğun olan noktalar daha tatmin edici gelir getirecek satış yapılmasına imkân tanıyacaktır. 
Küçük İşletmeler, Oyun Parkları, Ofisler, Fabrikalar, Kulüpler, Alışveriş Merkezleri, Kamu Binaları, Servis Merkezleri, Marinalar, Eczaneler, Parklar, Okullar, Üniversiteler, Sinema ve Tiyatro Salonları, Kültür Merkezleri, Hastaneler, Gemiler, Eğlence Merkezleri, Yarış Pistleri, Hayvanat Bahçeleri, Lokantalar, Postaneler, Bankalar, Askeri Birlikler, Petrol İstasyonları, Bakım Merkezleri ve daha çoğu yer!..


Bunun için bir yerden izin almalı mıyım?

Kamusal alanlarda işletmecilik yapmak için ilgili kurum müdürlüklerinden izin almalı veya düzenlemiş oldukları mal ve hizmet ihalelerini kazanmalısınız. Bazı kamusal alanlar ihtiyaç giderek satış otomatları kullanımına ihtiyaç duymakta ve yüksek gelir getiren satış otomatları için kira karşılığı yer tahsis etmektedir. Özel işletmeler ise karşılıklı anlaşmanız ve sizin girişimcilik vasıflarınız ölçüsünde değerlendirilebilecek alanlardır. Açık alanlarda ise belediye ve özel kurumlardan izin alarak işgaliye parası ödeyerek veya elektrik ücreti vb. ödeyerek veya karşılıksız olarak hizmet sunabilirsiniz.. 
Şirket ya da Gerçek Kişi Vergi mükellefi olmanız ve yaptığınız satışlar için fatura kesebilmeniz hukuki altyapı açısından yeterlidir.


İşe başlamak uzun zaman alır mı?

Hayır, fazla zaman almayacaktır. Eğer henüz bir iş planı hazırlamadıysanız sizlere ölçülebilir amaçlarınızı ve hedeflerinizi somutça gözler önüne serecek yazılı bir iş planı hazırlamanızı öneririz. Böylelikle belirli zaman dilimlerinde belirli hazırlıkları yapabilir ve pek vakit kaybetmeden işinize koyulabilirsiniz

Haberler
Yerli üretim, devlet kurumlarında ilgi görm...
Devlet Teşviki ile Kurulan Elektral A.Ş. KO...
ONLINE KATALOG

SIKÇA SORULAN SORULAR
SERTİFİKALAR
BİLGİLENDİRME FORMU
REFERANSLARDAN BAZILARI
FOTO GALERİ
www.satisotomatlari.com
Tasarım ve Kodlama:satisotomatlari.com .Site içerisindeki Tüm materyaller Hakkı Saklıdır.
Çay Kahve Otomatı
Bizi Takip Edin